Wyjazd do Opery Nova - "Wesele Figara"

W dniu 12.03.2021r. uczestnicy projektu socjalnego ,,Wake up - Katarzyno” wraz z opiekunami udali się do Opery Nova w Bydgoszczy na spektakl ,,Wesele Figara”.

Wesele Figara to jedna z najgenialniejszych oper w historii świata. Opera powstała w roku 1786 do libretta Lorenza da Ponte na podstawie słynnej sztuki Pierre’a Beaumarchais’go o takim samym tytule. Sztuka krytykująca relacje społeczne feudalnego świata zakazana była w wielu krajach. Mozart, podejmując się tego tematu również ryzykował bardzo wiele, choć da Ponte zadbał o pominięcie całej problematyki społecznej czy politycznej obecnej w oryginale sztuki. Premiera za zgodą Cesarza dobyła się w dworskim teatrze 1 maja 1786 roku. Dzieło spotkało się z dobrym przyjęciem, chociaż nakładano na nie kolejne ograniczenia formalne.

Uczestnictwo w wycieczce i w spektaklu  umożliwiło osobom starszym, często samotnym, czy niepełnosprawnym poszerzenie osobistych horyzontów, wyjazd poza granice ich miejscowości zamieszkania, kontakt ze sztuką, przyjemne spędzenie czasu poza środowiskiem domowy, a prze wszystkim przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Warto dodać, iż celem wyjazdu była także integracja i wzmocnienie więzi społecznych z pozostałymi beneficjentami. Prowadzona aktywizacja w ramach projektu socjalnego wpisuje się w cele strategiczne Ośrodka Pomocy Społecznej

Wyjazd ten był bardzo oczekiwany przez uczestników, spowodowane to było dłuższą przerwą w działalności ośrodków kultury i rekreacji oraz Ośrodka Pomocy Społecznej, które wynikały z  ograniczeń i obostrzeń związanych z COVID-19.

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu

 (52) 519 05 40

 (52) 331 59 90

 sekretariat@opsswiecie.pl

Adres skrzynki ePUAP: /3wms0vy71e/SkrytkaESP

Kierownik

mgr Sylwia Kryszak

 kierownik@opsswiecie.pl

© 2024 Ośrodek Pomocy Społecznej. Wykonanie INFO-STUDIO