Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę

,,Dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli”– kierowani tym pięknym i mądrym cytatem, jako Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu, wzięliśmy udział w jubileuszowej - XXI edycji Szlachetnej Paczki.

Kolejny rok Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu, dzięki przeprowadzonej wśród pracowników zbiórce funduszy, przygotował paczkę dla starszego i schorowanego mężczyzny z Chełmna. Zakupiona została pralka, frezarka do drewna, zapas żywności oraz artykułów chemicznych, odzież zimowa i obuwie, komplet ręczników, pościel, koc oraz zapas karmy dla psa. Podczas Weekendu Cudów, który miał miejsce od 11 do 12 grudnia – nasi pracownicy przekazali paczki wolontariuszom Szlachetnej Paczki, którzy obdarowali rodzinę w naszym imieniu. Niestety z powodu obostrzeń pandemicznych nie było możliwe osobiste przekazanie podarunków. Zrobili to w naszym imieniu wolontariusze wraz z najpiękniejszymi życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Był to niezmiernie wzruszający moment, utwierdzający nas w przekonaniu, iż warto pomagać !

Dziękujemy wszystkim za wielkie serca!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Wasze prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie, które przegrywały w walce z biedą. Dzięki Wam mają szansę na wygraną w drugiej połowie życia. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. Wasze dobro już działa i pomnaża się. Wasze dary to wielkie świadectwo miłości. To nie pomoc z tego, co zbywa, ale dar wrażliwości, zaangażowania i dawania nadziei. Dziękujemy. Wierzymy, że najpiękniejszym podziękowaniem są nie słowa, ale gesty.

Dziękujemy wszystkimi pracownikom OPS za zaangażowanie i okazane serca oraz Panu Bogdanowi Tarach i Januszowi Sienek za przyłączenie się do wspólnej zbiórki.

 Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu

 (52) 519 05 40

 (52) 331 59 90

 sekretariat@opsswiecie.pl

Adres skrzynki ePUAP: /3wms0vy71e/SkrytkaESP

Kierownik

 mgr Marzena Brac

 kierownik@opsswiecie.pl

© 2022 Ośrodek Pomocy Społecznej. Wykonanie INFO-STUDIO